• |

KOSGEB’TEN ÜRETİME DEV KATKI

Added Date : 31-12-2016

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Koçaş ve KOSGEB il Müdürü Hakan Koçak, program kapsamında işletme başına üst limit olarak 1,5 milyon TL destek sağlanacağını belirtti.

KOSGEB İl Müdürü Hakan Koçak, Aksaray’da birçok üreticinin KOSGEB Veri Tabanına kayıtlı olduğunu belirtirken, KOSGEB aracılığı ile devletin sağlamış olduğu desteklerden firmalarımızın yararlanmasını dilediklerini belirtti.

KOÇAŞ “ ÜRETİCİLERİMİZ İÇİN BULUNMAZ FIRSAT ”

KOSGEB’in uygulamaya koymuş olduğu makine- teçhizat desteğinin üreticiler için bulunmaz bir fırsat olduğunun altını çizen ATSO Başkanı Koçaş, yapmış olduğu açıklama da; “Sıfır faizli olarak uygulanacak programda 300 bin TL’lik kredi faizinin tamamı KOSGEB tarafından karşılanacak. Kredi vadesi ilk 6 ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde ödemeli, toplam 36 ay boyunca ödemeli olacak programda AkbankDenizbankZiraat BankasıGaranti Bankası, Halk Bankası, İş Bankası, Vakıflar Bankası, Yapı Kredi Bankası yer alıyor.

İlimizde mevcut üretim yapan işletmelerimiz ve sanayicilerimizin sayısı her geçen gün artmakta olup üreticilerimizin bu tür desteklerden faydalanmalarını istiyoruz. KOSGEB Veri Sistemine Kayıtlı tüm üreticilerimizin bu destekten faydalanacağı umuyoruz” Dedi.