TÜRKONFED HEYETİNDEN ATSO ZİYARETİ

Eklenme Tarihi : 04-01-2017

TÜRKONFED hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Tarkan Kadaoğlu yapmış olduğu açıklama da; “Aksaray’ın sanayideki öncü kuruluşu olan Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaretimiz sırasında gösterilen misafirperverlikten dolayı ATSO Yönetim Kurulu Başkanımız Ahmet Koçaş’a, Meclis Başkanımız Fatih Tekin’e, Yönetim ve Meclis Üyelerine TÜRKONFED olarak teşekkür ediyoruz.

Bölgesel ve sektörel iş dünyası temsil örgütlerinin çatı kuruluşu olan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), gönüllülük esasına göre kurulmuş bağımsız bir sivil tolum kuruluşudur. TÜRKONFED, Türkiye’nin her bölgesine yayılmış etkin üye yapısı ve sayısı ile Türkiye’nin en büyük iş dünyası örgütleri içinde yer almaktadır.

Bağımsız ve gönüllü yapısı dikkate alındığında Türkiye’nin en büyük sivil toplum örgütü olan TÜRKONFED; gücünü ve etkinliğini, iş insanlarının üye olduğu federasyon ve derneklerinden alan TÜRKONFED çatısı altında 24 federasyon, 186 dernek üzerinden, 24.100 iş insanı ve 40 bine yakın şirket yer almaktadır.

TÜRKONFED; federasyonlarına bağlı her bir derneğin, kendi bölgesinde yarattığı katma değerin toplamı olarak, kurumlar vergisinin yüzde 86’sını karşılayarak, Türkiye dış ticaretinin yüzde 83’ünü gerçekleştirerek, tarım ve kamu dışı kayıtlı istihdamın yüzde 55’ini sağlayarak, 7 milyon kişiye istihdam alanı sağlayarak Türkiye ekonomisine artı değer yaratmaktadır. İş dünyasının ve toplumun sorunlarına çok sesli, tarafsız ve yapıcı bir bakış açısıyla sahip çıkan TÜRKONFED, çözüm önerileriyle sektörel ve ulusal ekonomi politikalarının oluşturulmasına katkı sağlamaktadır. Ekonominin bölgesel ve sektörel perspektiflerini karar mercilerine aktararak Türkiye ekonomisi için çalışan TÜRKONFED, iş dünyasının uluslararası entegrasyonuna ve rekabet gücünün artırılmasına yardımcı olmaktadır.

17 Kasım 2014 tarihinde açılan Brüksel temsilciliğiyle Avrupa’nın kalbinde faaliyetlerini sürdüren TÜRKONFED, Avrupa’nın en büyük iş dünyası kuruluşlarından biri olan, Avrupa KOBİ Birliği Üyesi olarak, küresel alanda da etkili çalışmaların içinde yer almaktadır. Avrupa Kobi Birliği, bugün AB politikalarına ve karar alma mercilerine doğrudan ulaşan, 12 milyon firma ve 55 milyon çalışanı temsil eden çok önemli bir uluslararası iş dünyası örgütüdür.

TÜRKONFED, işte böyle önemli bir yapının içinde yer alarak, Türk iş dünyası ile Avrupa Birliği arasında köprü görevini üstlenmektedir. Aynı zamanda Almanya, Gürcistan, Kıbrıs, Irak, Ukrayna ve Romanya’dan üye iş insanları derneklerini bir araya getirdiği TURKONFED International ile de küresel ölçekte büyümeye devam etmektedir” Dedi.

TÜRKONFED heyetini Aksaray Ticaret ve Sanayi Odasında ağırlamaktan dolayı onur duyduklarını ifade eden ATSO Başkanı Ahmet Koçaş, yapmış olduğu açıklama da; “ Bugün ülkemizin girişimcilik ve iş dünyası adına önemli bir kuruluşu olan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu Heyetini ağırladık. Bilindiği üzere bu tür kuruluşlar ülkemiz iş dünyasını daha üst noktalara çıkarmak adına önemli kuruluşlarımızdır. Bizlerde Aksaray sanayisinin öncü kuruluşu olarak girişicilerimize ve iş dünyamıza verdiğimiz önemden dolayı TÜRKONFED ile çalışmalar yürüteceğiz. Bu ziyaret sırasında iş dünyasına neler yapabiliriz konusunda görüşlerimizi paylaştık.  TÜRKONFED Başkanımıza ve Heyetine ziyaretlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum” Dedi.

Meclis Başkanı Fatih Tekin ise yapmış olduğu açıklama da; “ İş Dünyasının önemli kuruluşlarından birisi olan TÜRKONFED heyetinin ziyaretleri meclisimizi son derece mutlu etmiştir.  Bölgesel ve sektörel iş dünyası temsil örgütlerinin çatı kuruluşu olan Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), gönüllülük esasına göre kurulmuş bağımsız bir sivil tolum kuruluşu olduğundan dolayı bizimle de ilgisi olan bir STK’dır. Bu yüzden TÜRKONFED Başkanımızla bu konuda görüşmeler yaptık ve görüş alışverişinde bulunduk.  Her iki kurum adına da olumlu geçen ziyaretimiz ilerleyen dönemlerde meyveler verecektir. Bu yüzden TÜRKONFED Başkanımıza ve heyetine ziyaretlerinden dolayı şükranlarımı sunuyorum” Dedi.